Volba cesty může ovlivnit úspěch výrobku

Volba cesty může ovlivnit úspěch výrobku

Pro 16, 2017 / By : / Category : Business

Pokud jste se dostali do okamžiku, kdy rozhodujete o vhodných distribučních cestách, po kterých se budou vaše výrobky ubírat k zákazníkovi, zjistěte si, jaké faktory mohou tuto cestu ovlivnit, protože sama cesta má veliký vliv na úspěch produktu, který se snažíte prodat.
světová ekonomika
–          My a náš obraz: nesmíte si protiřečit svými činy, mohli byste snadno přijít o důvěru.
–          Zákazník a jeho preference: vše uzpůsobujeme zákazníkovi, a proto i cestu výrobku.
–          Ekonomika: co má pro nás odpovídající vhodnost v závislosti na ostatních faktorech. Nejlevnější nebývá nejlepší a nejdražší si může málokdo dovolit.
–          Distribuční články: jaké jsou jejich podmínky, omezí nás, udělají špatnou reklamu, zrychlí, zlevní předání produktu…
panáček s lupou

Jak si zhodnotit varianty

Ať se rozhodujete o čemkoli, musíte si vždy vytvořit více variant, které budete porovnávat, abyste zvolili kompromis, který pro vás však bude nejvhodnější. V okamžiku, kdy uvažujeme jen jednu variantu se připravujeme o možnost volby a zároveň celkový nadhled, který nezbytně potřebujeme.
–          Hledáme alternativy tak, aby co nejvíce odpovídali požadavkům trhu
–          Zohledňujeme ekonomický prvek, protože pro nás bude vždy nezbytný
–          Kontrola a její možnosti, jelikož vy vkládáte svou důvěru do prostředníků a je proto nezbytné si jednou za čas zjistit, jestli je důvěra vkládána do správných společníků
–          Trh a ekonomika se hýbe vpřed, a proto i vy musíte mít možnost průběžně po oboustranné dohodě měnit podmínky prodeje už v závislosti na odpovídajících službách, které dostáváte.

Důvod a omluvy

Firma je zde kvůli zisku. Produkuje výrobky, zaměstnává lidi, snaží se přežít a hlavně vydělat, proto nehledejte omluvy. Každá omluva, kterou si vymyslíte, vás srazí o kousek dolů a dá ostatním výhodu oproti vám. Proto nikdy nepřemýšlejte ve frázích.
–          Oni už to příště neudělají.
–          Příště už to vyjde.
–          Tentokrát jim ještě budu věřit.
–          Oni za to nemohou, že to stále nevychází…
Nebuďte naivní, vaše firma je vaše zodpovědnost.

Volba cesty může ovlivnit úspěch výrobku
4.6 (92%)5
Žádné komentáře