Kde máte sídlo vaší firmy

Kde máte sídlo vaší firmy

Pro 18, 2023 / By : / Category : Internet


Sídlo firmy je administrativní úkon, který je mimo jiné zapotřebí pro identifikaci firemního subjektu, a zákon umožňuje mít jej nahlášené na jakékoli adrese. Nikdo vám zkrátka nemůže nařídit, aby se krylo s vaším trvalým nebo přechodným bydlištěm. Jakmile jste si tohoto faktu vědomi, můžete s tím doslova kouzlit. Teoreticky si lze pak sídlo firmy zajistit třeba u vašeho strýce někde na samotě v rekreační oblasti, pokud s tím bude souhlasit.

sídlo firmy

Existují však možnosti zřízení virtuálního sídla firmy v Praze. A teď si možná někteří z vás poklepou na čelo, zvláště pokud bydlíte někde na venkově, proč zrovna zřizovat sídlo někde v neznámém prostředí, a zejména v Praze, kde panuje takříkajíc naprostá anonymita, a kde vás nikdo nezná? Ale to je právě to, oč tu běží, protože mít virtuální sídlo mimo vaše bydliště v anonymním prostředí přináší jisté výhody.

práce v kanceláři

V Praze vás nikdo nezná – někteří lidé vám závidí třeba i vaše modré oči a nemohou se smířit s tím, že oni mají hnědé. Zdá se to jako hloupost, ale závist někdy dosahuje absurdního rámce, a pokud se vaší firmě daří, vaši sousedé to nemusí unést. Se sídlem v Praze ale máte klid, ve vašem sousedství nikdo o této skutečnosti nemusí mít tušení.

Nepolapí vás berňák – nemusíte být vůbec kriminální živly a můžete mít veškeré daňové podklady a platby perfektně podchycené, ale přece jen je vždy kontrola z finančního úřadu nepříjemností, se kterou se musíte zabývat. Každá kontrola přináší pocit nejistoty, co když zrovna já na něco zapomněl, tak proč mám platit zbytečnou pokutu. V malém městě je poměrně velká pravděpodobnost, že si vás úředníci vyberou pro namátkovou kontrolu, ale v Praze? Víte, kolik je tu registrováno subjektů? Je jich tu tolik, že je skoro nepravděpodobné, že by zrovna natrefili na vás, i když to samozřejmě stoprocentně vyloučit nelze.