Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě

Dub 29, 2023 / By : / Category : Dovolená

Zřejmě bychom jen stěží hledali rozporuplnější destinaci, než je Egypt. Plusy střídají mínusy a naopak. Kdo si však tuto zemi zamiluje, jistě se jí jen tak snadno nevzdá. Krásné hotely nabízejí spoustu atrakcí a úžasných služeb včetně skvělého jídla a pití. Spoustu turistů také lákají výlety do pouště, projížďka na velbloudu či návštěva starodávných divů světa v Gíze. Než se však do této země, která ve vás jistě zanechá vzpomínky na celý život, vydáte, pamatujte na pár zásadních pravidel.
pláž v Egyptě

U čeho zbystřit

Každopádně, ať už se vydáváte do této historií opředené země poprvé nebo již poněkolikáté, vždy si musíte dát na určité věci pozor. Pro cestu do Egypta vždy potřebujete platný cestovní pas, kterému neskončí platnost dříve, než za šest měsíců po vašem návratu. Nutné vízum většinou opatří cestovní kancelář, pokud cestujete takzvaně na vlastní pěst, pak jej vyřídíte na egyptské ambasádě. Do této země je zakázáno přivážet jakékoliv potraviny, ale třeba také alkoholické nápoje, drogy zbraně nebo pornografii. Za takovýto přečin můžete být odsouzeni až k trestu smrti.
egyptské pyramidy

Pozor na stravu

I když je místní strava pestrá a v mnohém láká, často se zde turisté potýkají se zažívacími problémy. Určitě se vyvarujte jídel připravených na ulici či mimo hotel, kde jste ubytováni. Rozhodně není doporučováno jíst syrovou zeleninu, vodu z kohoutku nedostatečně tepelně upravené maso či ryby. Pokud milujete cinkající led ve sklenici, i toho se raději vzdejte. Vše představuje zvýšené riziko nákazy infekcí, se kterou se váš organismus dosud nemusel potkat, a dovolenou byste si rázem přestali užívat. Pro tyto případy mějte po ruce vhodné léky z českých lékáren.

Dostatečný pitný režim

Egypt je země vyznačující se horkým a suchým počasím, což způsobuje zvýšené pocení, vedoucí v extrémních případech k dehydrataci. Mějte proto stále při sobě láhev s vodou, samozřejmě balenou a originál zavřenou. V restauraci si můžete dát bez obav připravené horké nápoje, jako jsou káva či čaj, v kamenném obchodě také můžete koupit balenou vodu místních značek. I když jste na dovolené, snažte se mírnit s konzumací alkoholu, zejména v horkém dni, případně jej také dostatečně zapijte čistou vodou. Alkohol a káva či tein odvádějí vodu z organismu, a tak je nutné ji v dostatečném množství opět dodávat.