Co na akné?

Co na akné?

Dub 29, 2023 / By : / Category : Krása

Akné je kožní onemocnění, které se objevuje nejčastěji v dospívajícím věku, ale často i u dospělých jedinců, a to jak u mužů, tak u žen.  Pupínky vznikají zanícením mazových žláz. Jednou ze zaručených rad je určitě návštěva kožního lékaře. Existují ale i další tipy.
blondýna s akné
Masky
Čistící, hojící a peelingové masky pomáhají s odmašťováním pleti a tím zamezují výskytu pupínků a jejich hojení. Příprava je velmi jednoduchá a z běžných potravin a kuchyňských potřeb.
Medová maska
Co budeme potřebovat?
2 lžíce medu
1 lžičku skořice
Kapesníky nebo utěrku
Postup
Směs je sice lepkavá, ale med působí antibakteriálně. Nanášejte na čistou pleť a nechte působit asi 10–15 minut a nebudete litovat.
Citronová maska
Co budeme potřebovat?
1 lžicí čerstvě vymačkané šťávy
Lžíci jogurtu
Postup
Jogurtu přidáme kolem chceme, zmírňuje tak pálení citronové šťávy. Necháme působit asi 10 minut.
Dále můžete využít droždí, jedlou sůl, aloe vera nebo tetra-oil společně s lžící vody. Dalším skvělým tipem je zkusit ledovou kostku pomalu přikládat na pupínky nebo je zaplácnout zubní pastou, která však nesmí být s příchutí. S dětskou perličkou si spíše ublížíte. Pokud se vám stává, že vám na obličeji zůstávají škrábance po vymáčknutí, zkuste škrábanec namazat pleťovým krémem a zalepit náplastí.
růžová lžička
Obecné rady
Další univerzální tipy, které předcházejí tomuto onemocnění je určitě čistit si pleť. Obyčejná voda pokožce spíš ubližuje, proto je lepší využít čistících vodiček.
Co dál? Určitě jste to už několikrát slyšeli. Nemačkejte to! Ano je těžké odolat ale většinou se tím hojení ještě prodloužení a někdy dokonce vznikají jizvičky, kterých se pak těžko zbavuje.
A v neposlední řadě určitě pomáhá správná životospráva. To znamená pít dostatečné množství vody, stravovat se co nejméně cukry a tuky a čas od času si zajít do posilovny a zpotit se.