Proti dokonalosti skutečností!

Proti dokonalosti skutečností!

Dub 29, 2023 / By : / Category : Internet

Projekt za normální holky vznikl od autorky knihy #bezfiltru  Kristýny Dolejší. Nejdříve bych si dovolila popsat knihu.
Kniha vyšla v roce 2018 a je osobní zpovědí autorky. Popisuje svůj příběh toho, jak se snažila zhubnout a jak se začala nenávidět a končí šťastným koncem sebelásky. V knize je i popsáno, jak nápad vznikl.
Teď je asi jasné, co mají kniha a projekt společného. Za normální holky si dává za úkol upozornit na to, že normální holky prostě neváží 45 kilo, mají pihy, strie, akné a jiné nedokonalosti. Prostě nejsou převtělené Venuše a jsou s tím naprosto spokojené.
studentka u pc
Dnešní společnost vyžaduje od jednotlivců dokonalost a chyby se neodpouští. Jsme doba plná workoholiků, stresařů a lidí, kteří se urputně ženou za něčím. Bohužel to “něco” není nikde definováno. Není potřeba mít mezeru mezi stehny, dokonalé zuby nebo dokonce i vynikající výsledky. Důležité je být spokojen sám se sebou.
Kdo jsou ambasadoři? Nejsou to jen dívky. Proti internetové šikaně bojuje Alex Trejtnar. Sám říká, že se zařadil mezi ambasadory, protože ho baví spojovat života za klávesnicí a za dveřmi. Mimo tohoto se zapojuje i v akcích jako “Běháš jako holka”
Další dámou, o které bych se chtěla zmínit je Agáta. Tato ambasadorka trpí nemocí (alopecie) v důsledků které přišla o vlasy. Svým příkladem dává veřejnosti znát, že vlasy nedělají ženu a nejsou k životě potřeba.
Dále se zapojila například Koki, známá make-up artiska, která se proslavila hlavně jejím ojedinělým a neotřelým vzhledem a povahou.
foťák v trávě
Projekt je hlavně inzerován na instagramu na stejnojmenném profilu, kam Kristýna přidává všechny novinky. V minulém roce vyhrál ocenění v blogerce roku a autorka díky tomu dostala příležitost společně s dalšími výherci odcestovat do Švýcarska, ze kterého natáčela krátké instastroies.
Myslím si, že tento projekt pomohl spoustě mladým lidí cítit se spokojeně sami ze sebou, ale zároveň neustrnout na jednom místě a snažit se stále pohybovat dál a vybudovat zdravé sebevědomí.