Zahradní bazén a jak na udržení křišťálově čisté vody

Zahradní bazén a jak na udržení křišťálově čisté vody

Dub 29, 2023 / By : / Category : Domov

Nezáleží na tom, jestliže se jedná o dlouholeté majitele bazénu či nováčka a bazén máte prvním rokem. S tímto faktem se potýká každý. Však je ve vlastním zájmu každého, aby co nejsnadnější cestou dosáhl čisté vody. Rady a tipy v rámci osvědčené efektivity jsou vždy vítaným přínosem.
skok do bazénu

Měření vody v rámci pH

Po napuštění bazénu je třeba nechat vodu po nějaký čas ustálit. Není potřeba a efektivní měření pH a přítomnost chloru okamžitě po napuštění. Optimální doba je až tak po osmi dnech ze strany odborníků.

Pozor na nadměrné používání krému a poté okamžitého koupání, neboť chlor obsažen ve vodě začne vzápětí krém uvolňovat a poté se na kraji bazénu bude tvořit bílý sliz, kterého se lze velmi těžko zbavit. Řešení je velmi snadné. Po aplikaci krému na tělo počkat zhruba hodinu, pak skočit do bazénu. Další vhodnou variantou je, že se před koupáním osprchujete.
holčičky v bazénu
Použití tablet do vody aneb pozor na důležité zásady

Tablety je nepřípustné volně vkládat do bazénu, stejně je tomu i v rámci tekutých přípravků. Je samozřejmostí, že přípravky jsou nezbytnostní pro čistou vodu , ale jen v případě správného použití a aplikace.

Tablety se vždy musí vložit do speciálního plováku, jenž je z umělé hmoty. Levnější alternativou může být vložení tablety do plátěného pytlíku. V případě sypkých nebo tekutých koncentrátů je třeba nechat nejprve zvolna rozpustit ve vlažné vodě, pak je lze rozlít po hladině. Po spuštění filtrace se voda takto s koncentrátem adekvátně promíchá.
hračky v bazéně
Neopomenout dezinfekci!

I když máte pískový filtr, síťky i vysavač určený pro bazénové čištění, není ani tak dostatečně zajištěna bezpečnost a hygienická nezávadnost vody. Je importantní použití i chemických přípravků. Mezi nejdůležitější náleží ošetření vody v bazénu v rámci dezinfekce. Zcela dostupným a efektivním přípravkem je v tomto případě Savo, tímto dojde k maximálnímu zbavení vody veškerých bakterií.

Bazének pro děti žádá též údržbu

I dětský bazének pro ratolest je zapotřebí a důležité udržovat v čistotě. A jelikož se v tomto případě jedná o údržbu bez filtrace, o to je to mnohdy náročnější a to především časově. Není však nutné okamžitě vodu z bazénku vylévat. Stačí, když se použijí adekvátní produkty, které jsou vyrobeny za tímto účelem a disponují maximální šetrností. Díky tomu tak je reálné udržení čisté vody pro dítě v bazénku i po dobu jednoho týdne.