Krásná i bez make-upu! Jak na to?

Krásná i bez make-upu! Jak na to?

Dub 29, 2023 / By : / Category : Krása

Už jenom pár týdnů a budeme si moct užívat prosluněné dny u moře či bazénu. Obzvláště během letních měsíců ale naše pleť trpí pod vrstvami makeupu a pudrů, které ji zatěžují, ucpávají póry a neumožní jí volně dýchat. Přitom není nic lehčího veškerá zkrášlovátka odložit a těšit se z přirozeně krásné pokožky. Jak?

Pijte, pijte, pijte

Pravidelný pitný režim pročišťuje tělo, pomáhá při hubnutí a taky zlepšuje kvalitu pleti. Voda totiž vyplavuje z těla toxiny a jiné škodlivé látky, vaše pokožka tak bude zdravější a hebčí. Zkuste si na noční stolek postavit velkou sklenici vody a před spaním ji vypít, už po pár týdnech uvidíte výsledky.
 

Hydratace je základ

Nejen hydratace zevnitř, ale také ta zvnějšku je důležitá pro přirozeně krásnou pokožku, proto by ve vaší koupelně rozhodně neměl chybět kvalitní hydratační krém. Jeho denním používáním snížíte napětí pleti, zredukujete vrásky a zbavíte se suchých míst. Nanášejte ho ráno a večer na vyčištěnou pleť.
 

Nebojte se peelingu

Nezáleží na tom, jestli máte mastnou, suchou nebo smíšenou pleť – každá ocení péči peelingu. Jemná zrníčka, enzymy nebo kyseliny odstraní odumřelé buňky a pomůžou k lepšímu prokrvení pokožky. A jestli se rozhodnete pro kupovaný peeling, nebo si uděláte domácí například pomocí kávy a olivového oleje, už je čistě na vás.
 

Rozmazlete svou pleť sérem

Pokud jste do své každodenní zkrašlovací rutiny ještě nezařadily pleťová séra, rozhodně tak učiňte. Český trh jich nabízí širokou škálu podle typu pleti a je to skvělý způsob, jak pokožku omladit, rozjasnit a nadopovat živinami. Pleťová séra totiž obsahují spoustu vitamínů, antioxidantů, kyselinu hyaluronovou a rozjasňující složky.
 

Šikovní pomocníci

Dalším tipem, jak docílit dokonalé pleti, je použít na obličej trochu opalovacího krému. S opálenou pletí budete působit svěžeji a také vaše zuby budou více zářit. Podobného efektu lze docílit i pomocí různých bělících krémů na zuby. Krom pleti byste měly věnovat zvýšenou pozornost také péči o své rty pomocí vyživujících balzámů.