Za co utrácejí Češi

Za co utrácejí Češi

Dub 29, 2023 / By : / Category : Peníze


  1. Rychlo půjčky a kvazilichvy

Není nic horšího než shánět někde po pochybných společnostech půjčku do výše 10 tisíc. Jakmile sháníte takovou půjčku, pomalu si odřezáváte už tak tenkou větev, na které právě stojíte. Přemrštěné úroky, pochybné splátky a pochybný servis. První varovný signál by mělo být to, že nechtějí dokázat příjem, nedívají se do registrů a půjčují jen na občanku. Takové půjčky jsou akorát důkazem toho, že lidem není pomoci.
opírání hlavy 

  1. Půčky nad 10 000 korun a Vánoční půjčky

Lidé, kteří si půjčují částky 20 tisíc korun apod. na zalepení děr v rozpočtu nebo ještě hůř, na nákup drahých dárků na Vánoce, by se zasloužili pořádně profackovat. Horší než půjčky lišky a podobné ptákoviny už jsou jenom vánoční půjčky. Udělejte radost svým bližním, zadlužte se. A co je ještě lepší, budete mít dobrý pocit, zatímco vám budou odstřihávat teplou vodu. Víte co? Vykašlete se na příbuzné a přátele, jestli jediný dárek, který jim od vás udělá radost, je ten za 15 tisíc. Ať si na to půjčí sami, když jsou tak žhaví.
platba v hotovosti 

  1. Pochybné investice

Člověk vám bude půl hodiny tvrdit, jak je všechno drahé a jak je všechno na prd. Všechno se proti němu obrací a nikde nejsou peníze. Pak ale jde a koupí si televizi za 60 tisíc korun, na kterou se dívá pár hodin, mezi prací a spaním. Člověk, co vám do očí tvrdil, že nemá na cestování do zahraničí, si poté koupí nový telefon (jeden rok starý vyhodí), vyblýskne si auto. TO nejhorší, co můžete se svými penězi udělat, je strčit je pryč oknem někomu do chřtánu za takovéto hlouposti.
 
Lidé, co řvou nejvíce, že nemají peníze, se totiž bojí rozhlédnout kolem sebe. Chudoba plodí chudobu. Ti, kdo se nedokáží pozastavit nad sebou samým, by si měli dát kolečko kolem baráku, vydýchat se a uvědomit si, že všechny ty peníze, které tak rádi rozhazují, tak jsou jejich čas. Každá stovka je hodina jejich času strávená někde v blbé práci, která je ani nebaví. A potom, co si to uvědomí, ať si zkusí koupit zase nový telefon.