Tohle je dobrodružství

Tohle je dobrodružství

Čvn 20, 2020 / By : / Category : Nezařazené

Zařizovat dětský pokoj není zase taková legrace, jak to vypadá na počátku. Musíme si uvědomit, že dítě poroste poměrně rychle a tím se budou měnit jeho nároky, potřeby i požadavky. Je daleko výhodnější, než se pustit do práce svépomocí, tak si pozvat odborníka. Bytový architekt má mnoho zkušeností a navíc návrh dětského pokoje je pro něho samotného výzvou. Ne všechna místa jsou stejná a tak se musí v některých koutech improvizovat. Především pokojík musí splňovat určité parametry, co se bezpečnosti týká.

dětská panenka

Dělíme pokoj na zóny

My máme k dispozici celý byt a tak každá místnost plní svoji specifickou funkci. Co se týká dětského pokojíku, tak v podstatě máme pouze jednu místnost a tu je nutno rozdělit do jednotlivých zón. Dítě si potřebuje někde bezpečně hrát, když bude chodit do školy, tak se učit a spánek či samotný odpočinek je naprosto důležitý pro zdravý vývoj dítěte. A nemluvě o tom, když zde budou bydlet rovnou dvě ratolesti. Vyplatí se vsadit na praktičnost a pořídit takzvaný rostoucí nábytek, který se v podstatě bude upravovat podle věku a také velikosti dětí. Také je třeba, aby barvy byly v souhře a všechno tvořilo jeden pěkný a efektivní celek. Do toho se zahrnuje přirozeně i osvětlení a další potřebné náležitosti.

dětský poko

Skříňky na míru

Právě do dětských pokojíků se vyplatí již od začátku pořídit různé vestavné skříňky, které vyplní prostory, které zrovna nejsou vhodné na něco jiného. V podstatě se tak skryjí nerovnosti a objeví se praktická věc, která může sloužit mnoho let, dokonce i po odchodu dětí z domova. Díky práci bytového architekta rozvržení pokoje a nákup zařízení je v podstatě hrou na jistotu. Pokud budeme vše zařizovat podle svých představ, tak to nemusí být zrovna ideální řešení a investice do nábytku a dalšího zařízení může být mnohonásobně vyšší. Ale tyto hodnoty musí zvážit každý sám, protože nejsou na první pohled vidět a skutečně vidina ušetřených peněz není v tomto případě tak zcela výhrou.