Tažná zařízení za osobní vozy Škoda Octavia se montují bez nutnosti úpravy karosérie

Tažná zařízení za osobní vozy Škoda Octavia se montují bez nutnosti úpravy karosérie

Kvě 18, 2018 / By : / Category : Produkty


Připojovat na kouli menší vozíky je poměrně běžné mezi kutily a zahrádkáři, kteří převáží stavební materiál, zeminu, keře a stromky, neobejdou se bez nich půjčovny lodí, jež na speciálně upraveném vozíku táhnou několik plavidel naráz. Oblíbili si je i milovníci rekreační cyklistiky, poněvadž nosič na kola montovaný na kouli je údajně nejbezpečnější způsob, jak bicykly převážet.
zadní světlo Octavie.jpg
Pokud o něčem takovém uvažujete na vůz Škoda Octavia, máte výhodu v tom, že montáž je poměrně snadná. Zvládne ji i menší soukromý servis. Jak taková montáž probíhá?
Výrobci osobních vozidel jaksi počítali do budoucna s tím, že někteří majitelé vozů budou o tažném zařízení Octavia uvažovat, z toho důvodu je karosérie vždy navrhována tak, že aby tento úkon nevyžadoval její speciální úpravy.
V první fázi se demontuje zadní nárazník a jeho zadní výztuha, která je rovněž odnímatelná, a nahradí ji právě instalovaná „koule“. Původní vyztužený nosník po sobě zanechá dva otvory, do nichž přesně zapadá nosný díl koule. Ten se připevňuje pevnostními šrouby a všechny otvory jsou v karosérii již připraveny tak, že není třeba nic odvrtávat, ani provádět složité klempířské zásahy. Tím v podstatě stěžejní mechanická montáž končí a následuje elektroinstalace.
tažné zařízení u auta.jpg

Pájení svorek elektroinstalace se vyplatí

Standardně se kabeláž připojuje svorkami, které jsou součástí výrobku, někteří pečliví mechanici raději koncovky odstraňují, vodiče odizolují a s originálním přívodem je pájí cínovou pájkou. Je to z toho důvodu, že se tím nezužuje profil vodiče a tím pádem lze efektivně zabránit zkratům ve spojení a zbytečně nákladným opravám. Celý proces montáže včetně elektroinstalace zabere pouze několik hodin a zpravidla se provádí na počkání.
Posledním krokem je schvalovací proces na stanicích technické kontroly, kde se vystaví dobrozdání o funkčním zařízení. Následně na příslušném odboru dopravy vám kouli za auto zaevidují do velkého technického průkazu.

Tažná zařízení za osobní vozy Škoda Octavia se montují bez nutnosti úpravy karosérie
Ohodnoťte příspěvek