Sedm nejkrásnějších tropických ostrovů na světě podle cestovatelů

Sedm nejkrásnějších tropických ostrovů na světě podle cestovatelů

Dub 29, 2023 / By : / Category : Dovolená

1.       Belize, Ambergris Caye
Tento ostrov je tím největším, který Belize patří. Tento stát leží ve střední Americe a má pláže v Karibiku, stejně jako několik ostrovů. Tyto ostrovy jsou hojně navštěvovány hlavně Američany, Kanaďany a také mnoha Asiaty.
Můžete se zde oddávat plážovým sportům, zábavě ve formě golfu, potápění nebo romantických procházek.
palmová pláž
2.       Americké panenské ostrovy, Saint John
Tento ostrov je součástí Panenských ostrovů patřících Americe. To jsou zelené lesy, spousta vegetace, mnoho desítek kilometrů písečných pláží a sto procentní přizpůsobení se západnímu turistovi. Pokud si od své dovolené představujete právě tohle, Saint John je pro vás to nejlepší řešení. Pokud milujete potápění, zvolte si podmořské krásy právě tady. Moře je tu neuvěřitelně čisté, takže si připravte vodní fotoaparáty a kamery.

3.       Francouzská Polynésie, Bora Bora
Jedno z těch nejluxusnějších míst, kde si můžete přát strávit svou dovolenou. Překrásné modré laguny jsou doplněny opravdu bílým pískem a obrovskou spoustou zeleně. Vydejte se plachetnicemi nebo motorovým člunem ke korálovým zahradám, nebo okolo nich šnorchlujte či se oddávejte potápění.
bora bora

4.       Řecko, Santorin
Tento ostrov leží v Egejském moři a rozkládá se zde pláž dlouhá dva a půl kilometru. Písek je zde vulkanický, tedy velice tmavý, na první pohled vypadá spíše jako hlína nebo popel, nenechte zmást, jedná se o písek. Druhou známou pláž lemují pískovcové skály, které se při západech slunce zdají červené. Mezi turisty jsou zdejší pláže velice oblíbené.

5.        Mexiko, Isla Mujeres
Tento ostrov náleží opět do Karibského moře. Stejně jako ve většině mexických destinací, i zde si užijete sedmihvězdičkový luxus a výborné služby.

6.       Francouzská Polynésie, Moorea
Oceánie je plná ostrůvků, které stojí za to navštívit Moorea je jednou z těch nejatraktivnějších.
jachta na moři
7.       Thajsko, Koh Tao
Jeden z těch menších ostrovů na jihu Thajska, kde ještě není tolik turistů a dovolenou tu můžete strávit doslova bosou nohou – není tu ani infrastruktura, ani důvod ji sem zavádět. Ostrov je příliš malý.