Přívěsek kříž – symbol křesťanství, pohanských předků i člověka

Přívěsek kříž – symbol křesťanství, pohanských předků i člověka

Kvě 02, 2017 / By : / Category : Produkty

Proč právě tento symbol už nás provází od nepaměti a nutí k zamyšlení nad lidskou existencí i jeho věčností? Pro život se většina z nás potřebuje o nějakou vlastní víru opřít. Ať už se jedná o víru v křesťanského Boha, o pohanské čtyři přírodní živly nebo víru v člověčenství či přírodní zákony. Symbol křesťanství v klasické podobě je nejvíce zřetelný i viditelný v podobě Ježíše na oltáři nebo na poutních místech po celém světě, kde slouží k modlitbám křesťanských věřících. Keltský rovnoramenný zdobný symbol můžete spatřit zejména v anglicky mluvících zemích, které pokládáme za kolébku pohanství a kde se stále ještě ve větším měřítku můžeme setkávat s mnoha hmatatelnými pozůstatky pohanské víry.

kříž

Chcete-li také, aby vás tento silný symbol stále doprovázel, pořiďte si přívěsek kříž, který umocní vaše vnímání a stálou spojitost s vaší vírou. I naši předkové se obklopovali svými amulety, aby je provázely po celý život, chránily je před nemocemi, různými nebezpečími, včetně mnoho let trvajících válek.
Tehdy však rozhodně nebylo možné si pořídit stříbrný šperk, ale šlo o různě neuměle vytvářené výtvory z přírodních a opracovaných okolních materiálů, které dnes ještě nacházejí archeologové při svých vykopávkách.

řetízek

Stříbrný přívěsek kříž

Dnes už doba výrazně pokročila a tak si můžete snadno vybrat ten správný šperk v rozličném materiálovém provedení. Od zlata, přes stříbro, až po chirurgickou ocel, která je také velmi trvanlivá a zejména zdraví neškodná. Zároveň rytci vytvořili různá provedení zdobení a přívěsky křížů doplnili i o barevné či minerální kameny. Rytiny dávají i jednoduchým tvarům velmi krásné celkové vyznění. Výběr je tedy velký a je jen na vás, kterému dáte přednost. Také výběrem do šperku usazeného vhodného minerálního kamene můžete umocnit vnímání víry a podpořit svou zdravotní stránku díky síle přírody v zušlechtěné podobě. Duševní pohoda se navíc vždy snoubí s celkovým tělesným stavem.

Výběrem krásného šperku v podobě symbolu vaší víry podpoříte své štěstí a osobní vyrovnanost.