Pravidelná péče o terasové dřevo se Vám vyplatí na dlouhou řádku let.

Pravidelná péče o terasové dřevo se Vám vyplatí na dlouhou řádku let.

Lis 09, 2021 / By : / Category : Produkty

Chtěli by jste u svého domu terasu? Pokud ano, a přemýšlíte jakou terasu zvolit, z jakého materiálu a jaký účel bude plnit, bude se Vám určitě hodit pár tipů před návštěvou prodejce. Dřevo je volnou číslo jedna, protože prostě vypadá vždy nadčasově a skvěle se hodí do každého architektury. Dřevo je univerzální přírodní materiál, s kterým se výborně pracuje. Má dlouho životnost. Speciální odrůdy dřevin velmi dobře odolávají exteriérovým povětrnostním vlivům. Dřevěné terasy krásně spojí interiér s exteriérem a Vaší zahradou.

Dřevěná terasa

Vytvoří krásný prostor pro relaxaci, pro posezení s rodinou či přáteli. Žádným jiným materiálem dřevo nenahradíte, dřevo se nikdy neomrzí. Pokud hledáte profesionály na terasové dřevo https://www.gardina.cz/drevene-terasy/ a můžete si vybrat prkna jak s hladkým povrchem, tak i s drážkou. Pokud o dřevěnou terasu nebudete pečovat, radost z ní dlouho nebudete mít. Pokud se pravidelně neošetřuje, bude po pár letech zašedlá. A to by byla velká škoda.

Terasové dřevo

Proto péči o ní nezanedbejte. Čistění a údržba dřevěných teras je základní péčí každého majitele. I u vysoce kvalitního dřeva, je potřeba počítat s jeho údržbou. Každé jaro by jsme měli pamatovat na pravidelnou údržbu, která se skládá základním vyčištěním nečistot. Je dobré vybrat takový čistící prostředek na dřevěné terasy, který obsahuje kokosový olej. Právě kokosový olej dřevo jemně čistí, naolejuje a dodá mu lesklý vzhled. Po řádném vysušení následuje vytřením mopem celé plochy. Poté následuje již renovační nátěr, obsahuje několik speciálních olejů na dřevo. Olej nanášejte rovnoměrně tenkou vrstvou štětcem, ve směru vláken. Nátěr nechte schnout min. 6-8 hodin. Doba schnutí se může prodlužovat při vlhkém počasí. Pravidelná péče o terasové dřevo se Vám vyplatí na dlouhou řádku let, tak se toho vůbec nebojte.