Postele z dřevěného masivu jsou stále žádané

Postele z dřevěného masivu jsou stále žádané

Led 09, 2020 / By : / Category : Domov

Nábytek vyrobený z pravého, poctivého dřeva, byl již v minulosti a je stále velmi žádaný. Jedním z důvodů, proč mu dáváme přednost, je jeho přirozený vzhled a přírodní původ. Jakýkoli výrobek ze dřeva působí útulně a navozuje pocit vnitřního tepla, ať už se jedná o dětské hračky, anebo komody, šatní skříně, či celé nábytkové sestavy.

dvojlůžko v ložnici

Proč dáváme přednost posteli ze dřeva

Je demontovatelná – výhoda při přemísťování http://www2.kba.com/cs/archove-stroje/servis/service-select/premistovani-stroje/ nábytku v bytě na jiné místo, nebo při stěhování. Jednotlivé díly jsou spojovány ocelovými vruty a šrouby a vodícími kolíky z tvrdého dřeva. Výrobci doporučují čas od času (zhruba jednou za půl roku) šroubové spoje dotáhnout. To se vztahuje na veškerý montovaný nábytek z masivního dřeva a nemá to vliv na délku životnosti. Problematické jsou však spoje u dřevotřísky, která nemá dostatečnou pevnost, a časem se spoje uvolní a vruty se začnou protáčet.

Je stabilní – výrobky z měkkého dřeva (smrk, borovice, modřín) , to neznamená, že je to materiál nekvalitní a méně odolný. Ve srovnání s dubovou či bukovou postelí při povrchové úpravě a opracování materiálu nelze zaznamenat markantní rozdíl v pevnosti a stabilitě celé konstrukce.

Krásná přírodní kresba – zvláště borové dřevo vyniká nádhernou kresbou letokruhů, které nelze ničím nahradit. Borovice se většinou ponechává v původním vzhledu, který podtrhuje bezbarvý lak. Mořidlem se upravuje většinou dřevo smrkové.

dvě hotelové postele

Povrchová úprava – výhodou dřeva je jeho snadné opracování i úprava povrchu. Pro výrobu nábytku se dnes používají speciální polyuretanové laky a po jejich zaschnutí nejsou zdrojem zdravotních obtíží. Neuvolňují žádné toxické látky ani alergeny a jsou vhodné i pro kojence a batolata.

Absence ostrých rohů – ostré rohy, to je problém dřevotřískových desek, protože se laminovací dýha špatně připevňuje na oblé hrany malého průměru. Dřevo lze snadno opracovat tak, aby zmírnilo nebezpečí úrazu při pádu nebo nárazu na ostrý roh nábytku.