Očkování bychom se neměli vyhýbat

Očkování bychom se neměli vyhýbat

Dub 29, 2023 / By : / Category : Zdraví

Téma očkování je v dnešní době poměrně diskutabilní a pořád ještě ne tolik přívětivé, jako by mělo být.Lidi se myšlence naočkovat se, často vyhýbají a mnohdy ji i podceňují. Vakcíny, které nám jsou k dispozici jsou však pro naše zdraví přínosem a můžou nám v mnohém pomoci.
očkování do ruky

Povinné očkování

Očkování má své normy a očkuje se už od miminka. Každé dítě musí (nebo by mělo) být očkované už v prvním roku jeho života proti vážným nemocem, které jsou nakažlivé a často životu nebezpečné. Vakcíny vás mají ochránit před:
–       neštovicemi
–       pneumokokovou nákazou
–       rotavirovou infekcí
–       spalničkami, zarděnkami a příušnicemi
–       záškrtem
–       černým kašlem
Povinné vakcíny nám nejsou k dispozici pro nic za nic a rozhodně bychom neměli riziko možných nemocí podceňovat!
zabalená stříkačka

Dobrovolné očkování

Dobrovolné očkování podstupují převážně lidi, kteří hodně cestují nebo se chystají do různých exotických zemí třeba jen na dovolenou. Dobrovolné očkování nehradí zdravotní pojišťovna, a tak musíte počítat s tím, že si ho musíte zaplatit sami. Dobrovolně se, ale můžete naočkovat třeba proti:
–       chřipce
–       klíšťové encefalitidě
–       rakovině děložního čípku
–       dětské přenosné obrně
–     meningitidě

Vakcína versus nemoc

Každé očkování má smysl a je nesmírně důležité vědět, že nás má ochránit před nákazou a nikoliv nám uškodit. Neměli byste být lhostejní k vašemu zdraví a zanedbat předem možnost se naočkovat, jen z vašeho přesvědčení. Očkovací vakcíny jsou vzácné jako sůl a můžeme být jen rádi, že jich je potřebné množství pro to, aby nás před závažnými nemocemi ochránili. Proto je namístě položit si otázku, co je pro vás skutečně lepší a bezpečnější volba – jestli je to štít v podobě vakcíny nebo strach o to, co s vámi vakcína udělá.

Nemějte obavy využít služeb, které očkování přináší

Naočkovat se můžete prakticky kdekoliv, naočkovat vás může i váš praktický lékař nebo můžete navštívit zdravotní středisko, které očkování provádí. Využijme služeb očkování, když už je máme na dosah ruky, protože později může být už opravdu pozdě.