Objevte krásu a velkolepost Beskyd

Objevte krásu a velkolepost Beskyd

Dub 29, 2023 / By : / Category : Dovolená

Co všechno byste v tomto poklidném koutě republiky měli vidět? Po jakých cestičkách se vydat, kde budete mít nejlepší procházku a jakou cestu zvolit pro túru? Nechte si poradit, kam se vydat a co tam vidět.
Byli jste už v Beskydech? Pokud ano, jistě nám dáte za pravdu, že stojí za to se tam vrátit. Nedotčená příroda, krásné dřevěné stavby, nekonečné příležitosti k túrám, trekům, ale i cestami za poznáním, kulturou nebo dobrým pivem. Vydejte se do kraje, z nějž Bezruč psal své písně a zapsal se tak do povědomí národních dějin.
dřevěný kostel
·         Pustevny
Nejznámější a nejnavštěvovanější částí Beskyd jsou jednoznačně Pustevny. Jsou oblíbené ve všech ročních obdobích: v zimě kvůli skvělým příležitostem k lyžování, jelikož tu nejsou tak dlouhé fronty jako v Rakousku nebo v Krkonoších, na jaře díky probouzející se přírodě, v létě díky perfektnímu počasí, a na podzim kvůli prodlouženým lázeňským víkendům. Pustevny mají své kouzlo hlavně díky dřevěným domečkům, které jsou postaveny podle lidové tradice.
·         Radhošť
Známý vrchol Beskyd, který sice není nejvyšší horou tohoto pohoří, je ale nejspíš nejznámější, a to nejenom proto, že na horu vede lanovka, z níž je opravdu neopakovatelný výhled na okolí. Na vrcholu Radhoště se nachází sousoší věrozvěstů Cyrila a Metoděje, kteří k nám přišli ze Soluně nejenom zvěstovat Boží vůli a jeho slova, ale také Slovanům přinesli písmo, staroslověnštinu. Za sousoším stojí dřevěná kaplička. O několik stovek metrů dále se nachází známá socha Radegasta, pohanského, tedy slovanského, boha slunce, vítězství a válek.
–          Beskydy jsou chráněným národním parkem, proto není povoleno vydávat se v těchto částech mimo označené stezky. Nachází se zde spousta příležitostí k zábavě pro celou rodinu, ať už se jedná o skanzeny nebo farmy s koňmi, poníky či pštrosy.
panorama hor

Kde se ubytovat?

Abyste měli co možná nejlepší výhled na čistou přírodu Beskyd a zajistili si čistý vzduch, doporučujeme vám hotely ve Velkých Karlovicích. Nebudete litovat.