Nepodceňujte firemní identitu

Nepodceňujte firemní identitu

Lis 17, 2020 / By : / Category : Business

Každá firma potřebuje svoji image. V ideálním případě jednotnou a ucelenou. Pokud budete neustále na všech materiálech střída barvy, loga i rozložení, nikdo si vás nezapamatuje. Zkrátka – kompletní identita firmy je základem úspěchu. Každý již přeci dávno ví, že prodává obal a pokud nebude schopní po této stránce držet krok s konkurencí, pravděpodobně máte velký problém.

Mnoho vlastníků firem při konfrontaci s těmito argumenty řekne, že na vlastní marketingové oddělení nemají peníze. Což je pochopitelné. Zaměstnávat několik lidí navíc, platit na ně sociální a zdravotní a celkově se o ně starat, není nic jednoduchého. Nicméně věděli jste o tom, že existuje i levnější varianta? Co takhle si najmout externí firmu a navázat s ní spolupráci? Ideální variantou je například Reklamní agentura Bruntál https://www.imperialmedia.cz/bruntal/. Díky nim můžete mít perfektně vypadající design všeho, čeho si zamanete!

mobil a klávesnice

Kvalitní webové stránky by měly být validní a i se správně zobrazovat na chytrých telefonech. Samozřejmostí je i respektování všech pravidel optimalizace pro vyhledávače. Kromě těchto základních vlastností by měl web i dobře vypadat a být dobře použitelný pro návštěvníky. Všechny tyto požadavky není vůbec jednoduché splnit. Pokud tedy nevíte jak na to, do tvorby se raději sami nepouštějte.

notebook a káva

Dalším velmi důležitým firemním dokumentem jsou vizitky. Ačkoliv se to může zdát jako blbost, věřte, že opak je pravdou! Neboť jsou to ve většině případů právě vizitky, které navazují prvotní kontakt se zákazníkem. Můžete pomocí nich již předem sdělovat nějakou firemní kulturu. Mnoho zákazníků se tak může rozhodnout dát vaší firmě v konkurenčním prostředí šanci jen na základě vaší vizitky.

A nejdůležitější na konec – logo. Firemní logo vás bude reprezentovat prostě všude. Jeho tvorbu tak nepodceňte a raději opravdu svěřte ro rukou odborníků. Mohli byste opravdu litovat.