Nejdůležitější je bezpečné heslo

Nejdůležitější je bezpečné heslo

Dub 29, 2023 / By : / Category : Internet

Internet u nás letos oslavil již čtvrt století od svého prvního oficiálního připojení. V roce 1992 jsme se tak stali 39. zemí s přístupem k internetu. Od té doby jej běžně používáme s rychlostí tisíckrát vyšší než dříve a společně s ostatními uživateli na celém světě je nás více než tři miliardy. Na internetu řešíme většinu úloh v zaměstnání a naprostá většina z nás komunikuje na sociálních sítích.
nezjistitelné heslo
S rozvojem internetu však přišly také podvody. Krádež identity je jedním z nejrychleji rostoucích zločinů. Neznámí pachatelé zneužijí vaše kontakty, neoprávněně vstupují na vaše webové stránky, do různých profilů a účtů. Aby k vašim uživatelským účtům nemohl získat přístup nikdo nepovolaný, ochrání vás jedině silné heslo, které nelze uhodnout.
 ukradení identity
NEZAPOMÍNEJTE NA ZLATÁ PRAVIDLA
Když si uvědomíme, že téměř to jediné, co stojí mezi námi jako uživateli a kyberzločinci, je heslo, potom je jasné, že naším prvořadým úkolem při užívání internetu je:
·         zaměřit se na sílu hesla
·         občas jej měnit, zvláště tam, kde jsou v sázce finance a soukromí
·         nikomu jej nesdělovat
K úschově hesel může sloužit výborný pomocník – správce hesel LastPass. Po stažení tohoto programu je potom jediným heslem, které si musíte pamatovat, heslo pro přístup k vaší databázi.
 napište správné heslo
PROČ JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ DÉLKA HESLA
Heslo by se vždy mělo skládat i z různých znaků, nikoliv pouze ze slov. Prolomí se tak snadněji, když útočníci eliminují slova, jejich varianty a kombinace. Ale zároveň je třeba, a to je pro bezpečnost nejdůležitější, aby heslo mělo délku alespoň deseti znaků. Ptáte se proč?
Zlomit jakékoliv heslo je totiž možné, když počítač postupně zkouší všechny možné kombinace znaků. Ale klíčovou roli tu hraje právě jeho délka. Heslo s šesti znaky odhalí téměř okamžitě, na osmimístné stačí pár hodin nebo dní, ale desetimístné neodhalí útočníci dříve než za desítky let!