Korektní oprava bazénových čerpadel

Korektní oprava bazénových čerpadel

Srp 07, 2018 / By : / Category : Business

Jestliže vlastníte bazén, tak zajisté víte, jak je důležitá správná péče o něj. Nejedná se jen o udržení bazénu a bazénové vody v dobrém stavu, ale také tím prodloužíte životnost výrobku. Bezpochyby je v zájmu každého majitele, aby bazén sloužil dobře po co nejdelší dobu. Bazén si pořizujeme pro užití nejen v rámci několika sezón.

čerpadlo

Voda v bazénu zkrátka potřebuje kolovat přes filtr, aby byla udržena její kvalita ke koupání. V tomto směru je velice důležité zvolit správné čerpadlo. Jako první se instaluje čerpadlo a hned potom filtrační jednotka. Co se týče frekvence přečerpání vody přes filtr, tak to vše závisí na velikosti daného bazénu. U větších je zapotřebí vodu přefiltrovat alespoň každých pět hodin. Což logicky znamená, že je zapotřebí vybrat kvalitní výrobek.

Od bazénového čerpadla se očekává odolnost a je nutné, aby bylo rezistentní vůči bazénové chemii i chloru. Stejně tak je podstatné, aby samotný chod nebyl rušivou záležitostí. Je z tohoto důvodu kladen důraz na tichý provoz. Při větším provozu je třeba vzít v potaz výkon a spotřebu energie.

Jak správně vybrat?

Při samotné volbě je adekvátní se zajímat o průtok čerpadla, optimální hodnotu průtoku vám poradí odborník. Je to na základě velikosti bazénu a parametrů ohledně pískového filtru. Podstatné jsou i další vlastnosti, mezi které bezpochyby náleží kvalita provedení, izolace motoru, aby nechyběl hodnotný antikorozní nátěr. Rozhodující kritéria při výběru čerpadla jsou zejména ohledně výkonu, teploty vody a prostředí či sací výšky. Zásadní je, zda čerpadlo dokáže pracovat permanentně.

čerpadla

Možnosti využití

Jedná se především o cirkulaci a filtrování vody v bazénu, dále hraje úlohu při napouštění i vypouštění bazénu a stejně tak i přečerpání bazénové vody.

Je třeba vědět, že oprava bazénových čerpadel náleží do rukou odborníků. Lze se spolehnout, že v takovém případě oprava bazénových čerpadel má požadovaný efekt. Není dobré se do opravy pouštět svépomocí.