Kdo honí čas, vždy prohraje

Kdo honí čas, vždy prohraje

Dub 29, 2023 / By : / Category : Business

Problém dnešní doby je čas, nenahraditelná komodita, bez které se neobejdeme, nelze ji získat navíc a nelze s ní obchodovat. Čas je zkrátka něco, čeho máme všichni stejně. Dvacet čtyři hodin denně a dost.
Každý den se probudíte a víte, že vám něco času opět ubylo, a tak se rozhodujete, co budete dělat a jak, protože chcete ve svém omezeném čase stihnout všechno, a ještě něco navíc.
přesýpací hodiny

Podnikatelé a jejich čas

Kde je práce tam je času ještě méně, dodavatelé na vás tlačí, odběratelé na vás tlačí, zaměstnanci chtějí plat a žena by vás také někdy chtěla mít doma, prostěideální životní situace pro člověka, aby skončil na práškách.
Malý podnikatelé si poradili s diáři, tedy jistou dobu, ale nakonec si každý našel vlastní způsob, jak se orientovat v čase a zakázkách tak, aby se vše uspokojivě stihlo a nikdo se z toho nehroutil ani aby se na něco náhodou nezapomnělo.
barevné grafy

Pak přišel první člověk s grafickým znázorněním času

Způsobů je opravdu mnoho, jedním z nich je rozdělení zakázky na dílčí úkoly, připsat si tam, jak dlouho bude úkol dělat, které oddělení ho provádí a kdy má být hotový. Opět se orientujeme podle velikosti firmy. Pokud máte takovou tabulku a naučíte se s ní pracovat, ulehčí vám to v mnoha způsobech.
Nástroj, který neumíte používat je zbytečný.
Dalším způsobem je vynesení činností do grafu. Rozložíte si úkoly v čase a každému přiřadíte sloupeček času tak, aby na sebe ideálně navazovali tak jak na sebe navazuje výroba a co nejvíce odpovídali realitě podniku.
kapesní hodinky

Princip volných dní

Dostáváme se k tomu nejdůležitějšímu ve vašem životě, ať se děje, co se děje, vždy si musíte udělat několik dní volna, nemyslí se tím týdenní dovolená v Chorvatsku, ale alespoň jednou za týden jeden volný den, kdy děláte jen to, co skutečně chcete a co nijak nesouvisí s prací. Lidé nejsou stroje, a proto musí odpočívat a mozek se neustálým přepětím také opotřebovává a s tím přichází náhlá onemocnění znemožňující pracovat.

Odpočinek je jedna z věcí, která z vás udělá úspěšného člověka.