Jak vyzrát na zduřené krční mandle?

Jak vyzrát na zduřené krční mandle?

Dub 29, 2023 / By : / Category : Zdraví

Taky znáte tu nepříjemnou bolest krčních mandlí, která nikomu nedá spát? Opravdu to není nic příjemného a určitě bych to nikomu nepřála zažít. Krční mandle mají velký vliv na naši obranyschopnost, takže je jasné, že jejich zanícení velmi vyčerpává náš organismus a my jsme pak náchylnější na různé infekce, bakterie apod.
zdravá echinacea

Díky správně fungujícím mandlím jsou zachyceny různé bakterie a viry, které se mohou dostat do našeho těla. Můžeme je tedy brát jako filtr, který díky protilátkám bakterie a viry zničí.

Mohou zde ale vznikat nepříjemné záněty, které mohou vést až k jejich trvalému zvětšení, které dále způsobují dechové potíže apod.

Jedním ze způsobů, jak poznat jejich zhoršenou funkci jsou záněty, které se mohou opakovati desetkrát ročně. Nejčastěji ve formě angíny.
čaj bylinkový

Pokud vás bolesti mandlí také trápí, pak existují různé způsoby, které dokáží bolest alespoň zmírnit. Je důležité zavést nějaký režim, který musíte dodržovat. Jedná se například o pití opravdu velkého množství tekutin a k jídlu nejlépe polévky a kaše. Jestliže máte nasazené antibiotika, pak je dobré s nimi kombinovat různé zábaly, čaje apod.

Za velmi dobré bylinné čaje při bolesti mandlí jsou čaje z rozdrcených šípkových plodů, bezu černého nebo máty peprné. Rozhodně byste je měli vyzkoušet. Třeba vám také pomohou.

Mnoho lidí si pochvaluje a provádí tinkturu na angínu, která je z Echinaceye. Je nejúčinnější a hlavně stimuluje imunitu a to bez vedlejších účinků. Je k sehnání v běžné lékárně. Uvidíte, že už druhý den vám bude o dost lépe.

Berte na vědomí, že bolest v krku je nutné řešit co nejdříve. Můžete tím podchytit začínající zánět. Pokud budete kloktat šalvějovou tinkturu, váš krk se desinfikuje a můžete si být jisti, že žádná nemoc vás nezastihne.

Jak už jsme psali, dobré jsou i zábaly nebo obklady. Obklady jsou úplně nejlepší na noc, ale záleží na vás.

Doufáme, že vám naše rady pomohly a vám bude po vyzkoušení našich tipů hned o něco lépe.