Jak se zasloužit o krásu díky přírodě

Jak se zasloužit o krásu díky přírodě

Kvě 01, 2019 / By : / Category : Zdraví

Nejen v kosmetických salónech si můžete užít krásu. O svou pleť se můžete postarat i sama a stojí vás to mnohem méně peněz a možná i času než u odborníků. I vy sama sobě můžete být odborníkem. O to větší radost můžete mít z toho, že použijete pro péči o svou pleť jen a pouze přírodní „pomůcky“.

svíčka u krému

Naplánujte si den, kdy nebudete rušena, nemusíte nic zařizovat, víte, že můžete být v klidu. Připravte se předem na „svůj“ odpočinkový den. Stačí, když si vyhradíte i čas „jen“ odpoledne po pracovní době. Díky totiž za každou chvilku, kterou sama sobě věnujete!
malinové srdce

Cestou z práce se zastavte ve svém oblíbeném obchodě a nakupte balíček čerstvých malin, ze kterých si vyrobíte pleťovou masku, a to tak, že: Půl sklenky zralých malin rozmačkejte vidličkou a smíchejte se 3 lžícemi krupicového cukru. Vzniklou kaši nanášejte krouživými pohyby na pleť a nechte působit cca 5 minut. Díky ovocným přírodním kyselinám se pleť projasní a pecičky malin s cukrem zároveň působí jako mechanický peeling.

Nezapomeňte nakoupit i bio banány, smetanu a kokosový olej.  Vejce určitě budete mít v zásobě doma.

Pro péči o vaše vlasy rozmixujte půlku zralého banánu, 2 lžíce smetany a 1 žloutek. Přidejte 2-3 lžíce kokosového oleje, vše promíchejte a vetřete jemně do vlasů. Masku nechte působit 2-3 hodiny.

A na závěr zkrášlujícího dne si připravte citronovou čistící koupel, která vypudí z těla toxiny. Budete potřebovat 3 spařené citrony nakrájené na plátky a zalité ovocným octem. Nechte louhovat 3 hodiny, poté sceďte a vlijte do vany s teplou vodou. Tato koupel ovlivní nejen tělo, ale povzbudí i vašeho ducha.
držák na kosmetiku

Po osvěžující a čistící koupeli se zabalte do nahřátého županu, sáhněte po vaší oblíbené knize nebo si pusťte oblíbený film, zapalte vonnou svíčku, pokochejte se pohledem na vaši odpočinutou a znovu nabuzenou pleť a pochvalte se.