Jak se sbalit na dovolenou?

Jak se sbalit na dovolenou?

Čvn 09, 2019 / By : / Category : Dovolená

Sbalit se na dovolenou není vůbec tak jednoduchá záležitost, jak by se mohlo zdát, a nejednou kvůli ní vznikají v domácnosti hádky. Jsme limitováni váhou a velikostí kufru nebo třeba automobilu, a pokud navíc balíte i svému partnerovi nebo rovnou celé rodině, víte, že není lehké vzít vše potřebné a zároveň toho netahat zbytečně moc. 

dítě na kufru

Balte podle destinace

Nejdříve je dobré popřemýšlet nad místem, kam se chystáte. Cílová destinace totiž napoví, co vše se nám bude hodit. Čeká vás letecký zájezd k moři? Pak vám postačí lehké oblečení a pár teplejších kousků pro jistotu, ochranné prostředky proti slunci, jako jsou opalovací krémy, sluneční brýle či pokrývky hlavy, a nezapomeňte ani na léky či odpuzovače hmyzu. Pakliže se chystáte do hor, přibalte si nepromokavé oblečení, pevnou obuv a také například vhodnou svačinku v podobě čokoládových nebo proteinových tyčinek. Pokud se chystáte na chalupu, nezapomeňte ani na praktické věci jako toaletní papír, kapesníčky a třeba také deskové hry.

kufr s pasem

Zapište si to

Nejspíš to také znáte. Ve frontě v obchodě si vzpomenete na věc, která by se vám na dovolené mohla hodit a na kterou si při balení určitě vzpomenete. Jenže pak u kufru marně přemýšlíte, cože to bylo. Jakmile se vám příště něco podobného stane, ihned si danou věc zapište – na lísteček, nebo třeba do telefonu, kde si také můžete postupně tvořit celý seznam. Pokud takto vytvoříte kompletní list věcí, které na dovolené budete potřebovat, nemažte jej, jakmile zaklapnete kufr. Nejspíš se vám totiž bude hodit i při další dovolené a budete tak mít problém s balením vyřešený jednou pro vždy. 

 

Pomůže aplikace

S balením vám dnes může pomoci i chytrý telefon. Aplikace typu PackKing umožňují vytváření seznamů přímo na míru vaší cestě. V potaz bere místo, ale také plánované aktivity či dopravu. Odteď už nic nezapomenete!