Jak pomáhá stát?

Jak pomáhá stát?

Srp 04, 2022 / By : / Category : Business

Řada rodin je odkázaná na sociální dávky a příspěvky od státu. Situace v poslední době, a hlavně výhledově přes zimu začíná být značně napjatá, protože neustále rostou ceny jak základních potravin, tak energií a tím se o dávky a finanční pomoc od státu začíná zajímat čím dál více lidí. Můžeme jakkoliv nadávat na vládu, ale pravdou je, že ne v každém státě můžete pobírat dětské přídavky a být do tří let věku dítěte doma na rodičovské dovolené.

Znát všechny možnosti, jaké druhy dávek a příspěvků se vás týkají, může být pro některé rodiny složité a nepřehledné. Pokud nevíte na co všechno máte právo a kde a jak o dávky požádat, můžete navštívit Úřad práce, kde byste měli najít odpovědi.

miminko

Jiná situace ale nastává, pokud pracujete v zahraničí, třeba v Německu a musíte o přídavky na dítě požádat tam a v německém jazyku. Tzv. kindergeld vám může pomoct získat např. překladatelská firma www.preklady-nemeckeho-jazyka.cz. Je totiž jistě výhodné, když vám s papírováním pomůže firma, která má v tomto směru již zkušenosti a pro kterou bude vyplnění správných papírů bude hračkou.

Otcové z mnoha rodin, které bydlí v příhraničí, vyjíždí za prací do Německa i za cenu, že nejsou celý týden se svou rodinou, se svými dětmi. Nutí je k tomu finanční situace, protože platy v Německu jsou i pro běžné výpomocné práce dobře finančně ohodnoceny. A když se k tomu přičtou i Německé přídavky na děti, je to pro řadu rodin trefa do černého.

miminko

Dětské přídavky jsou významnou finanční výpomocí všech rodin a nepožádat o ně by bylo velkou chybou. Nepočítají se totiž z vašeho příjmu, ale jsou dané státem dle věku vašeho dítěte. Zároveň vám zaměstnavatel spočítá úlevy na dani. A pokud jste sociálně slabší, je tady řada dalších příspěvků, které můžete od státu získat. Jen je třeba být aktivní a vědět, kde si zajít o dávky požádat.