Jak pečovat o řasy

Jak pečovat o řasy

Dub 29, 2023 / By : / Category : Krása

Krásné, husté a zdravé řasy…, přání snad každé ženy. Je však třeba dopřát patřičnou péči. Podstatné je vědět, že řasy nejsou jen estetickou ozdobou, ale plní důležitou úlohu v zamezení vniku malých částic do oka a tím eliminují potenciálnost následného poškození. Co udělat pro to, aby každá z nás dosáhla zdravých a kvalitních řas?
 štěteček řasenky

  1. Odlíčení

 
Stejně jako v případě večerního odlíčení pokožky, je zásadní odlíčení i očních řas. A to bez ohledu, zda používáte řasenku či nikoli. Pravidelné večerní odlíčení řas by mělo být samozřejmým rituálem v péči o pokožku a celkový vzhled. V opačném případě – a to zejména, kdy se neobejdeme bez řasenky, jsou výsledkem v případě neodlíčení lámavé a řídnoucí řasy, které značně ztrácejí na své pružnosti.
 

  1. Výživa

 
Správná výživa je velmi důležitá. Jak je tomu stejně v péči o vlasy, tak rovněž je neměnnou podstatou ohledně náležitého ošetření řas. Adekvátní volbou je olivový olej a vitamín E. Dodat tyto vitamíny a oleje lze řasám přímo. Stačí pár kapek oleje na řasy, je důležité dávat pozor, aby olej nevnikl do oka. Tato procedura je účinná v případě opakování několikrát týdně. Obdobně lze nanášet na řasy zmíněný vitamín E v tekuté variantě. K dostání na trhu je i rozmanitá nabídka vyživujícíh řasenek a výživných sér.
 

  1. Strava

 
Zdravá a vyvážená strava se projevuje i na vzhledu našich řas. Však životospráva má vliv na celkový lidský organismus. Je dobré eliminovat mastná a tučná jídla, což může mít vliv na vypadávání řas. Naopak záslužnou věcí je zařazení ovoce a zejména zeleniny v dostatečném množství do každodenního jídelníčku. Rovněž je třeba myslet na sacharidy a bílkoviny.
 

  1. Odpočinek pro řasy

 
Nejen lidské tělo, ale i řasy potřebují čas na odpočinek a regeneraci. V případě řas se jedná, že nebudou denně zatěžovány nánosem řasenky. Jestliže náležíte mezi ty, které zkrátka bez nalíčených řas nejsou schopny vyjít ani před dům, dopřejte v tomto případě kosmetické produkty na přírodní bázi. Preferujte kvalitní kosmetiku.
 
 nalíčené řasy
Závěrem…
 
V případě že matka příroda Vás neobdařila krásou hustých řas a Vy toužíte po dokonalosti krásných řas, je možno využít různé metody v rámci nalepení či prodloužení. Vždy zvažte všechna pro a proti.