Instalatéři pohotovost aneb kdy je přivolat

Instalatéři pohotovost aneb kdy je přivolat

Zář 16, 2020 / By : / Category : Business

Instalatérské řemeslo se dříve (hlavně za socialismu) netěšilo velké oblibě a bylo spíše zdrojem posměchu. Kdo měl ve škole nevalný prospěch, a vyučil se instalatérem, nebyl rozhodně někým, kdo si svými znalostmi a dovednostmi vysloužil dobré jméno mezi lidmi (až na malé výjimky).

Od té doby však uplynulo třicet let a změnil se i názor na celou problematiku. Současné požadavky na tuto práci jsou diametrálně odlišné v důsledku nových objevů, technologií a výrobků na trhu. A samozřejmě s tím souvisí i úzká specializace, dnes už si zkrátka každý nedokáže opravit či instalovat vybavení domácnosti, spotřebiče, rozvody vody, topení, odpadů a plynu a provádět revize a další činnosti s tím spojené.

kapající kohoutek

Pohotovost

Toto slovo si spojujeme hlavně se zdravotnickým zásahem, ale má své opodstatnění i u profese instalatéra. Plyn – topení – voda – to jsou tři slůvka, která vyjadřují vše. Jestliže dojde k drobné závadě či větší havárii, jde o únik médií (kapalin a plynu), a tam se pak počítá každá minuta. Porucha na topné soustavě v mrazech není nic příjemného, a což teprve prasklé vodovodní potrubí, nebo ucpaná domovní kanalizace. U plynu jde dokonce o život, každý únik plynu je také žádoucí hlásit okamžitě, a to i tehdy, vnímáte-li zápach plynu i na ulici, mimo váš objekt.

hořící plyn na sporáku

Instalatéři pohotovost drží 24 hodin denně, každý den, bez ohledu na datum – svátek či víkendy. V tomto směru je to z hlediska důležitosti a záslužnosti srovnatelná činnost s výjezdem hasičů nebo vozidel záchranné služby.

Máte k dispozici (obvykle) zdarma telefonní linku a po úvodním nastínění problému a konzultaci domluvíte po telefonu, o jaký typ zásahu jde, a jeho časovou prioritu. Nejsilnější prioritou je pochopitelně plyn a rozvody vody a ke každému zákazníkovi je přistupováno individuálně. Závady na plynu se musí řešit co nejrychleji (většinou do 25 minut), ostatní systémy pak v průběhu několika hodin.