Gymnázium

Gymnázium

Čvn 02, 2018 / By : / Category : Hobby

V čem je gymnázium lepší než základní škola nebo střední škola? Jaké jsou naopak jeho slabší stránky oproti střední nebo základní škole? Pro jaký typ dětí je gymnázium určeno?

Mnoho rodičů nepodporuje sny a cíle svých dětí a mnoho rodičů řídí životy svých dětí, ale to je špatně. Mnohé děti na gymnázium nechtějí, ale přinutí je k tomu rodiče. Proč?
pět studentů.jpg

Asi tak jako všechno na tomto světě má gymnázium své plusy, ale i svoje mínusy. Před rozhodnutím, že budete studovat gymnázium je potřeba promyslet všechny plusy i mínusy.

Gymnázium je buď 8 leté, nebo 6 leté, nebo 4 leté. Na gymnázia se dělají příjímací zkoušky, které mohou být pro některé děti velice těžké. Existují i přípravné kurzy, které jsou právě díky příjmacím zkouškám.

Jestliže vaše dítě není zrovna studijní typ, není vhodné ho posílat na gymnázium, protože po maturitní zkoušce je nutno pokračovat ve studiu a jít na vysokou školu nebo vyšší odbornou školu. Zatímco po úspěšně složené maturitní zkoušce na střední škole nebo středním odborném učilišti mohou jít žáci pracovat, ale když se cítí na další roky studia, mohou jít studovat. Je to způsobeno tím, že gymnázium není zaměřené a je všeobecné.

Výhodou gymnázia je fakt, že 15 letý člověk, který se rozhoduje, na kterou střední školu má jít a které zaměření si vydat si většinou vybere špatně. 15 letý člověk nikdy totiž neví, co od života chce a kterou cestou se vydat. Gymnázium nám umožní toto rozhodování odložit do věku, ve kterém jsme zralejší a už máme lepší a reálnější představy o životě.

kniha pod brýlemi.jpg

Závěrem napíši jen to, že bychom neměli dělat rozhodnutí za své děti. Každé dítě (tím nemyslím dítě, kterému jsou dva roky, spíše dospívající mladé jedince) by si mělo rozhodnout o svém životě. To, že udělá chybu, ho udělá silnějším do budoucnosti- protože z chyb se přeci každý člověk učí.