Dopřejte si v letadle pohodlí, aneb na co byste neměli zapomínat

Dopřejte si v letadle pohodlí, aneb na co byste neměli zapomínat

Čvn 05, 2018 / By : / Category : Dovolená


Volné oděvy


Libovat si v upnutých oděvech znamená obecně pro každého z nás jisté omezení. Své opodstatnění to může mít u funkčního prádla při sportu, ovšem pro volný pohyb v přírodě, pro práci a pobyt v dopravních prostředcích to neplatí. Cestování letadlem ne všichni dobře snáší, přece jen se jedná o pohyblivý předmět, který se pohupuje na vzduchovém polštáři, a každou drobnou turbulenci a změnu směru pocítíte na vlastní kůži. Těsný, nepohodlný a upnutý oděv vás bude zbytečně omezovat a cestu letadlem dokáže mnohdy značně znepříjemnit. Pro muže je ideální tričko, lehká košile a neformální plátěné pohodlné kalhoty a pohodlné sportovní boty, ženy mohou zvolit halenku nebo svetřík, v němž se cítí dobře.
dopravní letadlo American.jpg


Oděvní doplňky


Cestujete-li v rámci přechodu ročních období, např. podnikáte-li v lednu cestu do Austrálie, kde právě vrcholí léto, pamatujte na více vrstev oděvu, které pak ze sebe odloupnete jako slupky z cibule. V průběhu letu také leckdy přijde vhod šátek kolem krku, nebo šála, to kvůli klimatizovanému chladnému vzduchu.
sedadla letadla.jpg


Volba sedadla


Při nákupu letenky se doporučuje na Internetu prohlédnout si schéma dopravního prostředku, kterým budete cestovat, a v souvislosti s tím zvolit ideální sedadlo. Ta jsou očíslována jako v autobuse. Jestliže se nemusíte často při letu zvedat a rádi sledujete krajinu pod sebou, zvolte sedadlo u okna. Sezení v uličce je zas výhodnější pro časté odcházení na toaletu, a také se tu lépe prokrví nohy, které tu dobře natáhnete před sebe. A pokud chcete prožít vskutku příjemný let, vyberte si sedadla v blízkosti křídel, kde má letadlo těžiště a kde se nejméně projeví účinky turbulencí. Co se týče případného přežití v okamžiku nouzového přistání, nebo jiné havarijní situace, neexistuje žádné sedadlo, které vám zajistí lepší ochranu, z tohoto hlediska je tedy v zásadě jedno, kam se posadíte.
přístrojová deska letadla.jpg


Volba občerstvení a jídla


Ačkoliv se na palubě letadel podávají i alkoholické nápoje, jejich konzumace se nedoporučuje. Co se týče pokrmů, dejte přednost raději jídlům lehčím a snadno stravitelným. Japonští vědci zjistili, že přechod v rámci časových pásem pomáhají lépe zvládnout ovesné vločky nebo celozrnné potraviny a dostatek čerstvé zeleniny. Vhodné je i přibalit na palubu i malou svačinu ve formě arašídového másla, bílého jogurtu, vlašských ořechů nebo mandlí a sušenek či oplatek.