Což takhle inline bruslení?

Což takhle inline bruslení?

Led 01, 2019 / By : / Category : Hobby

Už vás omrzela chůze po svých nebo jste zjistili, že je na vás tento způsob pohybu, který praktikujeme už od téměř nejútlejšího věku, příliš pomalý?

Vadí vám, že i když jste si zamilovali bruslení či lyžování, můžete se tomuto oddávat jenom a pouze v zimním období, a to ještě jenom na notně omezeném prostoru?
kolečkové brusle

Pokus jste alespoň na jednu z uvedených otázek odpověděli kladně, jste zřejmě těmi, jimž by mohla udělat dobře, pro něž by mohla být tím pravým.

Nordic blading by se mohlo stát ideálním pohybem pro právě takové jedince. Kteří vlastně svým způsobem ani nemusí až tak moc zvládat bruslení, protože se u této jeho formy používají i hůlky, jimiž se lze nejen odpichovat, ale klidně i částečně podpírat.

Tato technika pohybu je čímsi mezi bruslením a lyžováním. Stačí si jenom nasadit kolečkové brusle, v případě zájmu vzít do rukou hůlky a už to můžete rozjet kdykoliv a kdekoliv. I když je nasnadě, že oranice nebo hluboké závěje pro právě toto lyžobruslení rozhodně ideální nejsou.
kolečkové brusle

Člověk se může tímto způsobem pohybovat rychle vpřed a zároveň zapojit hned celou řadu svalů, jimž tím nedá šanci ochabovat. Na své si tak přijdou svaly nohou, horních částí těla, ale také zádové a břišní svalstvo. O tom, že více zapojených svalů znamená i větší spotřebu energie a tudíž i leckým vysněné zhubnutí, ani nemluvě.

Je logické, že ani zde nikdo učený z nebe nespadl. Tedy že i tomuto sportu se je třeba nejprve naučit, zvládnout jak samotný pohyb vpřed, tak i techniku brždění. Protože je logické, že kdybyste měli pokaždé brzdit tím, že dopadnete hýžděmi na zem, nebylo by to ono a užili byste si své jak od svých otlučených půlek, tak i od toho, kdo má za úkol vám spravovat nebo kupovat nové kalhoty, jež by tím doznávaly nemalé úhony.

Člověk se tu odráží nohou i oběma hůlkami zároveň, lehce předkloněn si to uhání vpřed a díky tomu může tu a tam dopadnout i na ústa, případně jinou část těla.
jízda na bruslích

A když už jeden nechce, aby mu ostatní pořád předhazovali dětskou říkanku „otloukej se, píšťaličko“, měl by si pořídit mimo bruslí a holí i ochranné prvky a spolehlivé brzdy. A také si vybrat pro své počínání ideální cestu, tedy takovou, kde jeden nenarazí na příliš nerovností a jiných nepříjemných překážek a kde má také dost prostoru kolem sebe.

Protože by nebylo zrovna šťastné, kdyby se na sousedních lůžkách v nemocnici potkali takovýto polámaný sportovec s těmi, jež za své spanilé jízdy potloukl svými holemi.