Stačí nádoba na klíčení semínek a za pár dní můžete sklízet

Stačí nádoba na klíčení semínek a za pár dní můžete sklízet

Led 06, 2019 / By : / Category : Produkty

K tomu, abyste i vy mohli sklízet bohatou úrodu křupavé zeleniny, vám stačí opravdu jen málo. A platí to i pro všechny ty, kteří nevlastní ani tu nejmenší zahrádku, a třeba ani balkón, kam by mohli umístit truhlíky s hlínou. Ke klíčení semínek totiž žádnou půdu nepotřebujete – vystačíte si pouze s vodou, světlem a teplem, což jsou podmínky, které může hravě zajistit každý z nás. Takže pokud jste byli až doposud přesvědčeni o tom, že pokud jde o zahradničení, tak jste mimo hru, tak se jedná o velký omyl. I vy můžete sklízet bohatou úrodu bez ohledu na roční období. A jistě vás potěší i to, že k pěstování výhonků nepotřebujete ani žádné speciální dovednosti či znalosti.

výhonek

Nepotřebujete ani kousek půdy, postačí vhodná nádoba

To jediné, co se vám bude opravdu hodit, je vhodná nádoba na klíčení semínek. Může to být jak speciální sklenice anebo misky na klíčení, ale vystačit si můžete i s obyčejnou zavařovací sklenicí, kterou patřičně upravíte. Pokud tedy ještě nejste rozhodnuti, zda je to ta pravá kratochvíle pro vás, můžete si to se zavařovací sklenicí otestovat. Avšak v případě, kdy se pro klíčení semen rozhodnete, se vám jednoznačně vyplatí pořízení speciální nádoby na klíčení, neboť šetří váš čas, i spotřebovanou vodu.

semínko grein

Semena nesmí být mořená

A pokud jde o semínka, tak těch je na trhu rovněž nepřeberné množství – konkrétně jsou běžně dostupné desítky druhů rostlin, jež můžete nakličovat. Seženete je jak v běžné zahradnické distribuci, tak ve specializovaných obchodech, především na internetu. Pozor byste si měli dát především na to, aby se jednalo o chemicky neošetřená semena, protože ta by vám na místo posíleného zdraví přinesla pobyt v nemocnici. Proto když chcete mít jistotu, že semena nejsou mořená a jsou v té nejlepší kvalitě, nakupte je raději ve specializovaném obchodě s pomůckami pro klíčení semínek. Za pár korun se tak budete moci zásobit osivem na mnoho týdnů dopředu.