Všichni rozumní lidé se před jeho palčivými paprsky ukrývají, kde mohou. Spousta lidí raději ani nevychází ven, pokud to ovšem není nutné. To raději sedí zavření doma a ti kteří mají to štěstí, že ji mají, si zapnou klimatizaci. Kdo nemá posbírá všechny větráky, co v domě najde, namíří je na sebe a s chlazeným pitím polehává u sebe v pokoji, jako medvěd v brlohu. Hlavní úkol dne je přežít to vedro tak nějak bez úhony. Ti odvážní se mohou doma vypravit na zahradu a pokud tam mají ještě i bazén, tak není naprosto co řešit. Chce to jen pořádný rozběh, pokud je v pařáku vůbec možný, a hup do vody.
No a když už tam jsme, vystrčíme jen hlavu a využíváme chladnou vodu jako kryt před horkem venku, které rozpouští i asfalt na silnici. Hrozné že? Abychom do té vody mohli bez obav hupnout, musíme vědět, že je naprosto čistá a hygienicky nezávadná. Nenechte se mýlit, ono to jaksi není totéž. To že máte čistou vodu ještě neznamená, že je také hygienicky nezávadná. Může v ní být něco, co totiž lidské oko jaksi nevidí. Ale o tom se zde bavit nebudeme, to by měl vyřešit chlor, Nám půjde o znečištění vody drobnými částečkami, které nám sem přinese vítr.
Právě kvůli nim musíme mít zapnuté čerpadlo a filtraci, kam čerpadlo nažene spoustu vody a filtrace ty výše zmíněné částečky zachytí. To může udělat kartuše, písek, zeolit nebo kuličky. Za nejúčinnější se považuje právě řečený zeolit. Má lepší schopnosti čištění než písek, protože je dutý. Tedy, abychom si to vyjasnili. Pokud dáte pod mikroskop zrníčko písku, uvidíte, že má hrany, ale to je vše. Zeolit naopak je v podstatě dutý. No, dutý, má v sobě prostě mikro chodbičky, kterými voda protéká. Kdežto zrníčko písku pouze obteče. Proto je zeolit výhodnější, a proto se ani nemusí tak často měnit jako písek o kartuších ani nemluvě. I vy si jej objednejte kliknutím na odkaz o něco výše.