Co vše je potřeba pro montáž betonového plotu?

Co vše je potřeba pro montáž betonového plotu?

Bře 19, 2021 / By : / Category : Nezařazené

Asi není třeba říkat, že oplocení pozemku je ve většině případů více než dobrý nápad, a to nejen jako ochrana proti zlodějům. Otázkou ovšem je, který z mnoha typů plotů bychom měli vybrat. Například pletivový, který můžeme vidět poměrně často, je zdaleka nejlevnější, představuje však obvykle překážku spíše pouze symbolickou.

Na druhé straně máme betonový plot. Ten je nejvhodnější, pokud nám jde o ochranu toho, co se na našem pozemku nachází, i našeho soukromí. Navíc má tu výhodu, že jej můžeme vytvarovat přesně tak, jak nám to vyhovuje. Prakticky vždy tedy bude vhodně naši zahradu doplňovat.

betonp1

To vše zní dobře, faktem však je, že je také zdaleka nejdražší. A velkou část z této ceny pak tvoří montáž betonového plotu. Ta je totiž podstatně náročnější, než u jiných typů, i když i zde samozřejmě záleží na celkovém provedení.

V první řadě je totiž potřeba vykopat základy. A na rozdíl od již zmíněného pletivového typu, zde nestačí jen zasadit do země úzké tyče. Zde je nutné vykopat dostatečně hlubokou díru minimálně pro sloupy, do kterých budou betonové desky zasazeny, nebo dokonce po celé délce, v závislosti na provedení.

Dále zde pak máme samotný materiál. Ten je potřeba nejen nakoupit, ale také dopravit na místo. Pak je potřeba jej zpracovat, například namíchat beton. Pokud zde navíc chceme i nějaké ozdobné prvky, je potřeba mít i potřebné formy, pomocí kterých se odlijí.

betonp3

No a pak je zde samotná stavba. I ta je poměrně náročná, zvláště pokud má být provedena skutečně kvalitně. Je totiž potřeba vše přesně vyměřit a správně sestavit.

Není tedy divu, že jen málokdo se do této práce pouští sám. Většina lidí si na to najme stavební firmu. Ovšem i ta bude chtít za svou práci dostat zaplaceno – přeci jen, kvůli tomu to dělá -, což ještě více zvedne celkové náklady. Částka se tak může vyšplhat i celkem vysoko. Věřte však, že se to nakonec vyplatí.